Na čo je super Pinterest?

Pinterest je sociálna sieť založená virtuálnych nástenkách, na ktoré si môžeš pripínať (teda pinovať) obrázky, ktoré sa ti páčia z oblastí, ktoré vás zaujímajú. Ako náhle si založíš pinterest a začneš pinovať na svoje nástenky, stáva sa z teba pinner. Všetky obrázky si vieš pekne kategorizovať a tak vždy nájst to, čo potrebuješ. Môžeš ho používať ako Vision board/ Dream board online, kde si ukladáš všetky svoje inšpirácie.

Po registrácií môžeš začať ihneď hľadať! Piny vyhľadáš jednoducho podľa klúčového slova z oblasti, ktorú potrebuješ. Taktiež je možné prehľadávať nástenky ostatných pinnerov, či ich začať sledovať (podobne ako napríklad na Instagrame). V ľavom rohu následne nájdeš ikonku „sledované“, kde sa ti budú zobrazovať všetky uložené piny v na nástenkách tých, ktorých sleduješ. :)

Rovnako môžu užívatelia sledovať aj teba. Pripínať na svoje nástenky môžeš všetko vizuálne, teda obrázky a videá, ktoré nájdeš na internete. Pre firmy to má skvelé využitie nakoľko sa po kliknutí na nejaký obrázok/ video presmeruješ priamo na zdrojový web, čo je kľúčový fakt pre biznis.

Možnosť pridávať svoje fotografie a následne odkazovať na web je taktiež nový spôsob, ako získať návštevnosť a inšpirovať aj ostatných. Viete odkazovať napríklad na svoj blog, obchod alebo svoju stránku. Rovnako ako napríklad na Instagrame sa dá na Pintereste založiť aj firemný účet, kde sa dajú sledovať štatistiky návštevnosti, zobrazovanie pinov a podobne. Tak sa dá tvoriť taký obsah, ktorý sledujúcich zaujíma. Pre kozmetické, či fashion značky je to ako stvorené nakoľko 80% užívateľov Pinterestu sú ženy. Pokiaľ ide o vizuálne zaujímavý a pekný produkt, tak by firma mala účet na Pintereste určite zvážiť. :)

Či zariaďuješ byt, chystáš svadbu, hľadáš inšpirácie na fotky, či outfity a veľa ďalšieho, na Pinterest sa môžeš vždy spoľahnúť. Okrem iného vďaka Pinterestu vieš zistiť čo sa ti páči (štýl obliekania, farby, materiály, vzory, líčenie a podobne). Obrázky je možné si aj stiahnuť do počítaču a použiť napríklad pri prezentácií. :)

Aké sú teda výhody Pinterestu?

- Inšpirácie, ktoré sa ti páčia na jednom mieste

- Možnosť sledovať ľudí a ich inšpirácie na nástenkách

- Super aj pre biznis (vzhľadom na presmerovanie priamo na web)

- Spolupracovník (s kolegami môžete pridávať nápady a inšpirácie na spoločnú nástenku)

- Vision board

Používaš Pinterest? :)