Facebook vylepšil NEW PAGES!

Facebook prináša opäť vylepšenia, ktoré užívateľom a tvorcom zjednodušia budovanie svojej komunity a dosiahnutie osobných cieľov.

Čo tento update teda priniesol?

- Rozloženie záložiek je teraz oveľa jednoduchšie a intuitívnejšie

- News Feed určený na objavovanie, zapájanie sa do konverzácii, sledovanie trendov, komunikáciu s priateľmi a fanúšikmi

- Jednoduché prepínanie medzi osobným profilom a pages (stránkami)

- Aktualizované ovládacie prvky na stránkach, ktoré poskytujú dôveru medzi adminom stránky a ich správcami

- Viac štatistických údajov a relevantných oznámení

- Bezpečnostné funkcie na filtrovanie spamu a správ od falošných účtov

Jednoduchý a intuitívny dizajn stránky 

Vďaka vynovenému vzhľadu je používanie jednoduchšie a efektívnejšie, vrátane zobrazovania bio, príspevkov a iných dôležitých informácií na profile.

Konverzácie na stránkach pod jednotlivými príspevkami sa budú častejšie objavovať v „News Feed“, pričom komentáre verejných činiteľov sa zobrazia ako prvé. Stránky môžu užívatelia začať sledovať priamo z komentárov alebo z odporúčania facebooku. Novinkou je taktiež formát otázok a odpovedí, s čím sme už oboznámený z platformy Instagram.

Tlačidlo „páči sa mi to“, nahrádza „sledovať“ aby sa užívatelia vedeli ľahšie spojiť s ich obľúbenými stránkami. Vďaka tomu budú užívatelia dostávať upozornenia zo stránok, čo im pomôže lepšie budovať ich základňu fanúšikov.

Efektívnejšie spravovanie stránok 

Jednoduchšie a jasnejšie prideľovanie povolení na konkrétne úlohy stránky. Rôzne úrovne prístupu na správu stránky vrátane štatistík, reklám, obsahu, aktivity a správ v komunite. To taktiež zabezpečuje bezpečnosť a integritu vašej stránky. Vďaka overenému odznaku sa uľahčila identifikácia autentických stránok a profilov, a filtrovanie nepovolených komentárov (nenávistné prejavy, sexuálny obsah, spam, odcudzenie identity).

Čo hovoríte na aktualizácie od Facebooku? :)