JE DÔLEŽITÉ LADENIE FEEDU?

Dokonalé obrázky, rovnaký preset a zladený feed? Ako každý vie, na prerazenie na Instagrame nestačia len pekné fotky. Chce to trošku snahy a hlavne autentickosť. 

Dnes už užívatelia hľadajú za postami viac ako len peknú fotku. Malo by byť za tým cítiť vás a niektoré oblasti vášho života, s ktorým sa ostatní vedia stotožniť. Obsah, ktorý vytvárate je rovnako dôležitý ako vizuál, ktorý ponúkate. Instagram je prehľadná, no najmä vizuálne postavená sociálna sieť, s čím sa viete skutočne vyhrať.

Pekné fotky s pridanou hodnotou viete vytvoriť najjednoduchšie, keď si ich budete jednotlivé posty plánovať. Zo začiatku to bude trošku náročnejšie, no časom si vytvoríte systém vďaka ktorému to budete stíhať s prehľadom. Sú na to totiž skvelé aplikácie, vďaka ktorým si to viete skvelo zladiť.

PLANOLY

Jednoduchá aplikácia, s ktorou si naplánujete presne to, čo potrebujete. Pokiaľ chcete plánovať len jeden účet je aplikácia úplne zadarmo. Okrem toho, že je to mobilná aplikácia máte ju dostupnú taktiež v počítačovej verzií na planoly.com. Naraz viete nahrať až 10 fotografií a mesačne 30, vo verzií zadarmo. Príspevok si môžete dopredu pripraviť spolu s popisom a hashtagmi, navyše viete nastaviť dátum a čas postovania (to vám vie váš čas zaručene ušetriť).

Skvelou funkciou je, že si viete pripraviť „sadu hashtagov“. Tie následne viete len pridať k fotke. Myslite však na to, aby tagy boli relevantné k vašej fotografií a preto odporúčame si vytvoriť viaceré sady, ktoré viete následne použiť na konkrétne fotky. Je možné pridať 30 tagov (ideálne je tak do 15) a označiť 5 ľudí.

Okrem plánovania feedu si viete naplánovať aj pridanie Insta stories, ktoré viete upraviť v Planoly editore. Nakoniec si viete všetko pekne skontrolovať v kalendáriku. Na Instagramovom účte Planoly, môžete sledovať triky a tipy, ako na to.

FEED PREVIEW

Ďalšou skvelou aplikáciou je taktiež Feed Preview. Je jednoduchšia ako Planoly, nakoľko sa do nej nemusíte prihlasovať. Stačí napísať názov účtu a fotky si viete vedelo pridávať. Pokiaľ aj pridáte viacero fotiek naraz, vždy sa vás spýta, či ich chcete ako jednotlivé posty alebo jeden post spolu. Následne si viete fotky presúvať presne tak, ako sa vám to bude hodiť.

Taktiež si tu viete naplánovať kedy jednotlivé fotky budú vypostované, spolu s popiskom. V prípade, žeby ste chceli spravovať viacero účtov, musíte si zakúpiť Premium, avšak na jeden účet vám to bohato stačí.

Tieto aplikácie vám vedia plánovanie skutočne uľahčiť. Ak ste však firma zaručene nemusíte mať dokonale zladený feed. Je dobré pridávať kvalitné fotografie, no ladenie nie je také dôležité ako to, čomu sa venujete. Poprípade si môžete vytvoriť svoju vizuálnu identitu, ktorú budete používať pri každej fotografií (biely rámček). Je fajn ukázať aj niečo zo zákulisia alebo teda toho, kto za firmou stojí. Profil je potom osobnejší a autentickejší, mnohokrát si ho potom sledujúci ešte viac obľúbia. Záleží od toho, čomu sa chcete venovať a ako sa vám to viac hodí. :)

Treba mať však na pamäti, že Instagram je najmä o pekných fotografiách, či videách a užívatelia sa sem chodia trošku odreagovať. :)