Aktualizácia iPhonu prináša aj nové EMOJI!

IOS tu má opäť aktualizáciu, ktorá priniesla menšie vylepšenia. Okrem 117 nových emoji a mnoho vylepšení pre vášho memojiho, prináša toho omnoho viac. 

Aktualizácia už je dostupná na stiahnutie a jednou z noviniek sú aj úplne nové widgety. Prerobené môžete umiestňovať na plochu a vďaka 3 veľkostiam si viete jednoducho ušetriť miesto. Dynamická sada vám pomocou umelej inteligencie v správnom čase ponúkne widget, ktorý práve potrebujete.

Super life hack prinášajú aj správy, kde si môžete pripnúť až 9 obľúbených konverzácií. Celkový vzhľad skupiny možno prispôsobiť nastavením skupinovej fotky. Prichádzajúce telefonické a FaceTime hovory sa zobrazia ako banner vo vrchnej časti obrazovky. Vďaka funkcií obraz v obraze môžete pozerať video, alebo telefonovať cez FaceTime a pritom používať inú aplikáciu.


Taktiež si môžete upgradnuť svojho memojiho. Aktualizácia priniesla 11 nových účesov a 19 pokrývok hlavy. A vzhľadom na situáciu si môžete taktiež nasadiť rúško. Okrem toho však nájdete aj množstvo nových emoji ako napríklad mamuta, ľadového medveďa, fúzača, tuleňa, rebrík a mnoho ďalších. Samozrejme obsahujú aj smajlíkov, ktorí vyjadrujú emócie a prejav, nové farby pleti a variácie pohlavie pre už existujúce emoji. Taktiež nájdete aj prejav zovretých prstov, ktorý sa dá využiť veľmi univerzálne.

Siri je opäť o niečo múdrejšia. Rozšírené vedomosti poskytujú až 20x viac faktov ako pred 3 rokmi. Je bohatšia o funkciu odpovedí z webu, čiže na poskytovanie odpovedí využíva informácie z internetu. Taktiež nájdete aj tlmočníka na prekladanie konverzácií, ktorý dokonca dokáže pracovať offline, aby bolo zachované súkromie konverzácií. Komunikácia môže prebiehať v 11 jazykoch.

Môžete si vychutnať taktiež vylepšené fotografovanie. Vylepšený výkon snímania skráti čas pred zachytením prvej fotografie. Upgrade je aj zrkadlenie prednej kamery na fotenie selfies zodpovedajúcich náhľadu z prednej kamery. Vylepšená čítačka QR kódov zjednodušuje ich skenovanie, dokonca aj keď sú malé alebo umiestnené na nerovnomernom povrchu.

Ako sa vám páči táto aktualizácia iPhonu? :)