SPRIEVODCA NA INSTAGRAME?

Instagram je jednou z najobľúbenejších sociálnych sietí. Niet sa čomu diviť, že neustále hľadá spôsoby ako si svojich užívateľov udržať. Začalo to postami, cez príbehy až filmové pásy, ktoré pripomínajú inú sociálnu sieť. Pribudla však ďalšia novinka! :) 

Na Instagrme pribudla nová záložka v podobe Sprievodcu. Aj vďaka tejto novinke váš profil môžu objaviť ďalší užívatelia. Nájdete ju veľmi jednoducho v pravom hornom rohu. Stačí keď kliknete na ikonku plus a rozbalí sa vám záložka vytvoriť. Nájdete tam klasicky príspevok, príbeh, výber z príbehov, IGTV, filmový pás a samozrejme Sprievodcu.  


Po kliknutí na sprievodcu si môžete vybrať jeho typ. Máte 3 možnosti, miesto, produkt a príspevky. Ak zvolíte prvú a to Miesto, môžete si vybrať akékoľvek miesto na mape, na ktorom ste boli a zaradiť k nemu príspevky, ktoré vám instagram ponúkne. Ďalej viete k danému miestu zaradiť príspevky z vašej záložky uložených fotografií, alebo priamo z fotiek pridaných na vašom profile. Po výbere miestu následne pridáte názov a popis. Po zverejnení sa na vašom profile zobrazí nová záložka v podobe Sprievodcu. Užívatelia vás tak vedia nájsť pri prezeraní lokácie, napríklad Bratislava a navyše si vedia pozrieť reálne fotky z miesta.

Ďalšou z možností sú Produkty. Stačí vybrať značku, ktorú sledujete, nájsť produkt a následne k nemu priradiť fotografie. Opäť či už produkty, ktoré nahrala značka na svoj profil, alebo vaše príspevky. Pridáte názov a popis, napríklad čo sa vám na produkte páči. Užívatelia si tak môžu pozrieť aj skutočné fotografie od zákazníkov a tak lepšie usúdiť, či si chcú produkt zakúpiť.

Poslednou zložkou, ktorú v sprievodcovi nájdete sú Príspevky. Môžete vybrať z vašich príspevok, alebo z uložených. Po výbere opäť pridáte názov a krátky popis k jednotlivým fotkám, a výsledok sa zobrazí na vašom profile v Sprievodcovi. Táto novinka Instagramu vie priniesť inšpiráciu pri cestovaní, ktoré miesto navštíviť v danej krajine.

Čo hovoríte na túto novinku, ktorú Instagram priniesol? :)