POČULI STE O PLATFORME ONLYFANS?

V digitálnom svete ste už určite zachytili platformu, alebo teda aplikáciu OnlyFans. Jedna z najmladších sociálnych sietí sa väčšine spojí s nahým telom, no vaša tvorba sa nemusí zameriavať len na to. 

Napriek tomu, že Instagram a Facebook sa stále tešia najväčšej obľube, do popredia sa dostávajú už aj iné platformy. Zakladateľ OnlyFans Timothy Stokely ho založil s úmyslom poskytnúť platformu pre influencerov tak, aby z toho mohli aj čo to zarobiť. Predsa len je Instagram super platforma, no na to aby ste mali už platené spolupráce musíte vyvinúť trošku viac úsilia a naozaj sa zamerať na kvalitný, zaujímavý content. Pokiaľ aj ste originálny a váš obsah je kvalitný, na to aby ste mali platené spolupráce musíte mať aj základňu fanúšikov a určité dosahy.

Preto vzniklo OnlyFans, aby si každý vedel za svoju prácu alebo čokoľvek zadať ohodnotenie. Po registrácií viete nastaviť vlastnú platobnú bránu v hodnote ľubovoľného mesačného poplatku od 4-43 dolárov. Za touto bránou skryjete exkluzívny obsah v podobe čohokoľvek vám napadne. Know how na najlepšie recepty? Fitness tréningy? Či len trošku štipľavejší obsah zo spálne? Výber je na vás. 

Niekedy to vyzerá, že instagramové kráľovné si pomýlili platformu, ale predsa len na OnlyFans sa zachádza do ešte väčších detailov. Je možné sem ukladať fotky bez cenzúry a videám sa taktiež medze nekladú. Výhodou je aj bližší kontakt s hviezdami, pričom nemusí ísť len o intímnosti. Pri každom profile sa ukazuje ikona, ktorá hovorí či je užívateľ prihlásený alebo nie, a tak sa vytvára bližší kontakt s užívateľmi, ktorí majú pocit, že sú súčasťou života celebrít.

Môžete zarábať aj formou tips

Svojho umelca, či tvorcu viete podporiť aj tým, že mu necháte tips alebo si pozriete niečo z obsahu vďaka pay-per-view. Do správy vám príde ponuka a vy ju zaplatíte alebo nie. Aj napriek dobrému úmyslu sa ako zvyčajne veci mierne zvrtli a spočiatku boli na platforme OnlyFans len tvorcovia pre dospelých. Známe osobnosti zase ponúkajú náhľad do svojho súkromia pre svojich fanúšikov, no väčšina obsahu je.... viete si predstaviť.  Denne sa pridá približne 200 tisíc nových užívateľov a nájdete tam asi 450 tisíc tvorcov. Tvorcovia tu však majú zakázané akokoľvek spolupracovať s tretími stranami čo znamená, že si vedia zarobiť len z toho aký obsah vytvoria. Výhodou však je, že značná časť zárobku ostáva práve tvorcovi, ktorý daný obsah vytvára.

Asi ako každá platforma aj OnlyFans má svoje medzery. Obzvlášť to platí pre tých, ktorí tu ponúkajú svoje pikantné fotografie. Screenshoty následne posielajú ďalej a niektorí dokonca ponúkajú výber rôznych osobností, či vyberajú za to peniaze. Keď už fotografie kolujú na internete súčasťou toho všetkého môžu byť tým pádom aj neplnoletí. Samozrejme tu nájdeme aj užívateľov ktorí najskôr ponúkajú svoj účet zadarmo a tak môžu získať aspoň tips od fanúšikov. Priama komunikácia tvorcov s fans pridáva na popularite a vieš si tak pekne vytvoriť svoju fanbase.

Tak čo ideš do toho?