AKO NA (ne)GRAFIKU?

Povedzme si úprimne, bez úpravy fotiek dnes človek ďaleko nezájde. Či už ide o jednoduchú úpravu fotiek, rôzne grafické úpravy, alebo pokročilejší dizajn, ako to však viete urobiť jednoduchšie? 

Pri týchto aplikáciách nepotrebujete žiadne grafické skills, stačí nápad a váš dizajn môže byť na svete. Ich používanie je zadarmo, prípadne si viete priplatiť za viaceré šablóny. Vaše príspevky či stories, tak môžu vyzerať ako od profesionála. Výhodou je, že nemusíte nič sťahovať, všetko to zvládnete v prehliadači.

FOTOR  

Ak hľadáte niečo jednoduché na používanie, bez predošlých skúseností, určite vyskúšajte FOTOR. Webová aplikácia ponúka tri hlavné možnosti: úpravu fotiek, vytvorenie koláže a predovšetkým vytvorenie dizajnu. Pomocou neho viete jednoducho vytvoriť plagát, banner a príspevky na sociálne siete. Menším nedostatkom je nahrávanie fotografií menších ako 19MB. Tie si však viete zmenšiť manuálne. Po nahratí fotografie, ktorú chcete použiť na svoj plagát sa vám otvorí paleta všetkých možných nástrojov, ktoré vám pomôžu s úpravou. Viete odstrániť taktiež nepotrebné prvky a popridávať to, čo sa vám bude hodiť. Taktiež máte umožnené si zaplatiť verziu Pro, ktorá ponúka viacero šablón, no aj v neplatenej verzií toho nájdete naozaj veľa.

CANVA

Veľmi rýchla a jednoduchá úprava fotiek, či tvorba dizajnu. To je Canva. Môžete tu vytvárať rôzne projekty, ku ktorým sa následne aj cez iné zariadenia viete jednoducho vrátiť. Ak začnete tvoriť na počítači a neskôr sa k tomu vrátite cez mobil, tvoríte skrátka ďalej. Váš dizajn sa vám ukladá medzi vaše templaty. Prednastavené šablóny pre FB, Instagram, Blog a tak ďalej, vám uľahčia hľadanie správnych rozmerov. Široká škála bezplatných možností ďalej ponúka aj možnosti k tlačeným formátom ako sú letáky, plagáty a pohľadnice. Za rozšírené funkcie si budete musieť samozrejme zaplatiť, no zvládnete to jednoducho aj s tými bezplatnými. Máte k dispozícií aj návody, ktoré vás používaním povedú a vy si viete dizajn vytvoriť aj úplne od nuly. Canva je jednoducho snom každého Instagramera.

Adobe Spark Post

Adobe stojí za veľkým množstvom úspešných programov a aplikácií. Takmer všetky sú spojené s fotografiami, Spark Post je jednou z nich. Ihneď po otvorení sa vám ukáže štedrá ponuka šablón, z ktorých si viete vybrať. Motívy si viete filtrovať podľa kategórie a rovno zvoliť formu k danej téme. Samozrejme aj tu je možnosť si vytvoriť niečo vlastné. Rozmery si viete vybrať rovno s ponuky – instrgam, instagram stories, facebook, blog, titulná fotografia a veľa ďalších. Následne viete pridať rôzne popisy, texty a efekty. Farby sa vyberú na základe farieb na fotke, tie však viete zmeniť. Z obyčajnej fotografie viete vďaka vhodnému fontu alebo pridanému prvku, vytvoriť skvelý dizajn.