AKO NA KREATÍVNE INSTA STORIES?

V digitálnom marketingu sú stories a video jednoducho MUST HAVE, o ktorom sa už ani nediskutuje. Nápadov a trikov je skutočne mnoho. My vám taktiež pár z nich predstavíme a veríme, že vďaka nim budú vaše stories ešte atraktívnejšie.  

To aký máte rukopis je na vás, no občas sa každý rád inšpiruje. Niektoré triky možno poznáte a iné sa zas viete veľmi rýchlo naučiť. Pre začiatok úspechu je dobré spraviť fotku aspoň ako takej kvality, aby sa s ňou dalo pracovať. Potom už len stačí postrčiť vašu originalitu.

Keď už fotíte niečo za účelom pridania do stories, zaručene vytvoríte tých fotografií viac. Svoje rozhodovanie, ktorú fotku pridať si môžete ušetriť a rovno pridať všetky. Šablónu na koláž nájdete vo variantoch nahrávania hneď za Boomberangom vo funkcií Rozloženie. Potiahnutím môžete s fotkou hýbať aby vám ju zle neorezalo. Okrem pridania viacerých fotografií naraz si viete príbeh oživiť aj ďalšími vychytávkami. Ako napríklad obyčajné pridanie farebných guľôčok pomocou funkcie na písanie. Napíšete bodku, ktorej následne zmeníte farbu a zväčšíte podľa toho ako sa vám to bude páčiť.


Pre uľahčenie nahrávania si môžete vytvoriť video bez držania. Je to pohodlnejšie a navyše sa vám bude jednoduchšie otáčať kamera zozadu dopredu, alebo naopak. Funkciu Handsfree nájdete v položkách natáčania úplne dolu. Ďalšou super funkciou je taktiež Zoom. Počas natáčania tak viete upozorniť na niečo dôležité a to tak, že potiahnete prstom nahor. Video sa tak môžete približovať a rovnako aj odďaľovať. Pri nahrávaní boomerangu máte možnosť si ho následne upraviť. Okrem klasiky máte na výber z možností Slowmo, Echo alebo zrýchlené Duo.

Príbeh si viete vylepšiť taktiež kreslením alebo obkreslením nejakého predmetu. Je to super vychytávka ktorou viete veľmi jednoducho zvýrazniť určitý predmet, alebo vášmu príbehu jednoducho dodať šmrnc.


Taktiež môžete vytvoriť jednoliate pozadie. Nemusíte nič vyfarbovať stačí, že podržíte zvolenú farbu na pozadí a jednoducho sa samé zafarbí. S gumou to môže byť taktiež zábava. Zafarbíte obraz a následne len vygumujete to, čo chcete aby bolo viditeľné. Okolo môžete podľa potreby dokresliť rovné čiary alebo zvýrazniť vygumovanú časť.


Niekedy stačí k úspechu aj pekne rozdelený farebný nápis. Nešetrite farbami, napíšte čo máte na srdci a každé slovo či písmeno dajte rôznymi farbami. Pri výbere farieb odporúčame nástroj kvapkadlo, vďaka ktorému zladíte farby s farbami na fotke. Text môžete takisto zvýrazniť dvomi farbami pod sebou.


Na upozornenie, že ste pridali novú fotku nezabudnite dať story. Ako ho však vylepšiť? Použite GIPHY. Či už celý nápis new post alebo jednotlivé písmenká, je to na vás. Navyše si to viete pekne spestriť pridaním fotografie priamo z vašej galérie. Jednoducho skopírujete fotku a následne ju vložíte priamo do príbehu. Informujte o vašom dni a o tom čo plánujete, ale štýlovo. Použite nástroje ako text a kreslenie a vytvorte tak skutočne zaujímavé stories.


Veríme, že sa vám tipy páčili a niektoré z nich využijete vo svojich stories. Budeme radi ak nás označíte a vaše výtvory budeme môcť sharovať aj ďalej. Návody na jednotlivé výtvory nájdete na našom Instagrame artexe.sk.