Top aplikácie na úpravu INSTA STORIES

To, že sa zdieľanie každodenných aktivít, cestovania či koncertov na Instagram stalo akousi súčasťou dnešného sveta hovoriť nemusíme. Vďaka príbehov na Instagrame si viete zabezpečiť slušnú návštevnosť a ak ste dostatočne aktívny, Instagram vás za to rád odmení. Ako však Insta „storky“ dotiahnuť k dokonalosti? 

Okrem toho, že sa Instagram stories vyvíjajú 15 krát rýchlejšie ako akýkoľvek iný obsah, denne oslovujú mnoho vašich aktívnych followerov. Vhodné a kreatívne stories vám môže priniesť výsledky. Vyžaduje si to však váš čas, kreativitu a energiu. Prinášame vám niekoľko aplikácií, vďaka ktorým si vaše stories viete upraviť podľa predstáv.

UNFOLD

Ak máte radi minimalizmus, tak táto aplikácia splní všetky vaše očakávania. Kreatívne štýlové a pritom jednoduché koláže, do ktorých viete čokoľvek dopísať. Na výber máte 25 bezplatných šablón, v ktorých viete vytvoriť kombináciu fotiek, textov či videí, v rámci jedného príbehu na Instagram. K dispozícií sú však aj prémiové šablóny, ktorých je až 90. Aplikácia je známa aj vďaka vytváraniu polaroidných rámikov, kde môžete písať text v rôznych fontoch. Jednou nevýhodou je však to, že nepodporuje diakritiku, takže je lepšie písať v angličtine. Veľkým plusom je však edit videí, čiže viete pridať fotku aj video zároveň.


INSHOT

Aplikácia s najvyšším hodnotením a to oprávnene. Predtým ako sa pustíte do upravovania skontrolujte si, či máte nastavený správny pomer strán pre príbehy, a teda 9:16. Aplikácia dá vašim fotkám dá ten správny stories rozmer, pretože aj obrázok ktorý nie je správneho pomeru, v pozadí použije ako rozmazanú fotku. Taktiež má mnoho pripravených šablón na koláže z fotografií a umožňuje pridávať rôzne texty, či nálepky. Jednou z veľkých výhod je aj edit videí. Dokážete si upraviť rýchlosť (čo je veľmi prínosné, nakoľko príbeh môže mať len 15 sekúnd), video zostrihať, pridať efekty, prechody, hudbu a text. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne, čiže sa nemusíte báť zdĺhavého upravovania. :)


HYPE TYPE

Najlepšia aplikácia pre úpravu vášho textu! Pomocou animácií, rôznych fontov a farieb vytvoríte pohyblivý text, ktorý oživí váš príbeh. Výhodou je kompatibilita nie len s fotkou, ale aj s videom. Vo výsledku teda vzniká krátke video, či už s fotografiou alebo videom, ktoré ste vytvorili vašim mobilom. Používanie je jednoduché, stačí pridať text a vybrať animáciu a príbeh je na svete! :)


ADOBE SPARK POST

Adobe Spark post ponúka omnoho viac, ako len možnosť upravovania príbehov. Máte taktiež na výber množstvo šablón s animáciami, do ktorých si jednoducho pridáte vlastnú fotku s textom. Je podobná aplikácií HYPE TYPE a teda rozhýbe vaše statické zábery. Ponúka rozmery nie len pre Instagram stories ale aj iné sociálne siete, a vo výsledku máte 4 sekundovú animáciu. Posledným plusom je pridávanie zvuku zo zbierky spoločnosti Adobe, alebo aj vlastného telefónu.


CANVA

Banner, infografika, pozvánka, či príbeh na Instagram. Canva je jednoduchá aplikácia, ktorá si poradí takmer so všetkým. Na výber máte z viac ako 60 000 šablón, 1 milión fotografií, nálepiek, ikon, textúr a rámov. Kreativitu tu viete využiť naozaj naplno! Všetky dizajny sa vám ukladajú a tak sa k ním môžete kedykoľvek vrátiť. Používanie je jednoduché a prácu vám urýchli taktiež aj mnoho šablón. Je tu skutočne veľa možností a dá sa s ňou výborne pracovať aj na počítači.


5 aplikácií na vyskúšanie je tak akurát. :) Jednu z nich si zaručene obľúbite a môžete vytvárať nezabudnuteľné príbehy, či iné príspevky na vaše sociálne siete. Aké aplikácie sú TOP na úpravu fotiek v mobile si môžte prečítať taktiež na našom blogu. :)