Konečne sme sa dočkali Snapchat Minis. Na čo sa môžme tešiť?

Počas minulého mesiaca Snapchat predstavil na svojom partnerskom summite svoje nadchádzajúce „Snapchat Minis“, ktoré sú mikro verziami aplikácií, ktoré boli vytvorené v rámci Snapchatu.


Snapchat Minis poskytujú vývojárom aplikácií nový spôsob, ako osloviť publikum. Okrem toho poskytujú svoje zážitky v aplikácii, ktorá je stále postavená na platforme Snapchatu. V praxi to znamená, že nemusíte žiadať používateľov, aby si stiahli svoje vlastné aplikácie, aby mohli v týchto mini-verziách bezproblémovo fungovať.

Snapchat Mini - Headspace bude nástroj, ktorý bude prioritne slúžiť na meditáciu.

Používatelia tak budú môcť využiť ponúkanú skúsenosť zapojiť sa do usmernenej mediácie s priateľmi priamo zo svojej obrazovky.

Podľa uvedených zdrojov -  budú mať používatelia možnosť vybrať si až zo šiestich troj až štvorminútových meditácií (“Just Breathe”, “Get out of a funk” ,“Kick the panic”, “Be nice to you”, “Pressure to succeed” a “Me time"). Meditáciu môžete absolvovať osamote, alebo spoločne s vašimi priateľmi.


Hlavnou myšlienkou tejto mini aplikácie je umožniť ľuďom spolu sa podieľať na veciach, ako je napríklad meditácia. Práve meditácia zmierňuje strach z vyskúšania niečoho nového. Dá sa povedať, že ide o významný technický pokrok pre Snapchat. Diskutuje sa o tom, že Snapchat spravil veľmi dobrý a taktický krok, pretože veľké množstvo ľudí sa v dôsledku pandémie COVID-19 stretáva s rôznymi duševnými problémami. Strata pracovných miest, neschopnosť nastúpiť do práce a neustála neistota v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou vo svete sú stále čoraz viac náročnejšie na každodenné riešenie.

Nový nástroj Headspace by mohol poskytnúť kľúčový výstup pre mladé publikum Snapchatu, zatiaľ čo pridanie účasti svojich priateľov by mohlo pomôcť znížiť každodenné obavy z toho, čo nás čaká a neminie.

Nová aplikácia pomôže Snapchatu konkurovať samotnému Facebooku a iným sociálnym aplikáciám. Spoločnosť Snapchat tvrdí, že v Amerike dosahuje až 90% medzi populáciou v rozmedzí od 13 do 24 rokov. Toto číslo je vyššie ako má Facebook, Instagram a Messenger dokopy.

Používatelia si už v týchto dňoch môžu vyskúšať novú mini aplikáciu Headspace priamo zo svojich rozhovorov na Snapchate. K novému zážitku môžete tiež pristupovať tak, že vo vyhľadávacom paneli vyhľadáte výraz „Headspace“.