Instagram testuje novú funkciu. Čo to bude tentokrát?

Integrovanie aplikácii sa tento týždeň opäť posunulo o malý krok vpred. Instagram testuje novú funkciu, ktorá by mala umožňovať pozeranie správ z Messengera v priečinku doručenej pošty - priamo v Instagram Direct.


Na obrázku nižšie môžete vidieť, možnosť získať Messenger v Instagrame. Samotný Instagram sa k novej funkcii vyjadril, že možnosť pridať si Messenger v Instagrame je len v procese testovania, ešte nenastal správny čas na jeho spustenie pre spotrebiteľa.


Táto funkcia je súčasťou širšieho plánu Facebooku, ktorý chce umožniť plnú funkčnosť krížových správ medzi Instagramom, Messengerom a WhatsAppom. Znamená to, že používatelia budú schopní odosielať a prijímať správy v ktorejkoľvek z uvedených platforiem.

V praxi to ale znamená, že vaša doručená pošta sa bude musieť replikovať v každej aplikácii, čo je pre spoločnosť Facebook veľká zodpovednosť a záväzok.

To však nie je všetko. Konzultanti z FDT zverejnili snímok obrazovky, na ktorom je nová nálepka „Plány“. Nová nálepka bude slúžiť predovšetkým na plánovanie online stretnutí. Nálepka umožňuje používateľom nastaviť svoje online stretnutia, ktoré môžu prepojiť s novou ponukou miestností na Facebooku.  


V nálepke „Plány“ budete môcť pridať dátum a informácie o tom, ako sa vaši sledovatelia príbehov môžu pripojiť k stretnutiu. Vaši diváci príbehov tiež uvidia, kto z ich priateľov má o udalosť záujem. Okrem vytvárania stretnutí medzi priateľmi, táto možnosť by mohla byť dobrá aj pre webové semináre.

Naše slovo na záver? Nové aktualizácie poskytujú nové príležitosti, ako posielať správy v aplikáciach Facebooku jednoduchšie a rýchlejšie. Nová funkcia prepojenia správ bude u ľudí jednoznačne obľúbená a rýchlo sa s ňou stotožnia.