Zdieľajte svojho personalizovaného Avatara na svojom Facebooku v komentároch a príbehoch

Facebook potešil všetkých svojich fanúšikov tým, že im umožnil vytvoriť si vlastného Avatara, ktorého si môžu pridať do svojich nálepiek a tie zdielať v svojich komentároch či príbehoch na sociálnej sieti.

Prinášame vám kompletný návod, ako si vyrobiť svojho vlastného personalizovaného Avatara na Facebooku. Jeho vytvorenie vás bude stáť len pár minút. 

Krok 1

Kliknite na tri vodorovné čiary v pravom dolnom rohu obrazovky.


Krok 2

Prejdite nadol a kliknite na „Zobraziť ďalšie“.


Krok 3

Kliknite na kolónku „Avatary“.


Krok 4

Kliknite na „Ďalej“. 


Krok 5

Kliknite na kolónku „Začíname“.


Krok 6

Vyberte si jednu z možností farby pleti, ktorá vás najlepšie vystihuje. Keď budete mať vybranú farbu pleti, kliknite na „Ďalej“.


Krok 7

V tomto kroku si môžete prispôsobiť svojho Avatara. Vybrať si môžete účes, dĺžku vlasov, farbu vlasov, tvar tváre, farbu a tvar očí, make-up, štýl a farbu obočia, okuliare, tvar nosa, pokrývku hlavy, farbu a tvar úst, bradu, tvar tela, oblečenie...

Kliknutím na tlačidlá v hornej časti ponuky Avatarov môžete jednoducho preskakovať medzi jednotlivými kategóriami. Kliknutím na vybranú položku sa váš Avatar zmení. Ak chcete túto položku zameniť za inú - jednoducho kliknete na tú položku, ktorá sa vám aktuálne páči.

Ak kliknete na ikonu zrkadla v pravom hornom rohu obrazovky, otvorí sa vám kamera na vašom mobilnom zariadení, ktorá vám umožní pozrieť sa na seba pri vytváraní Avatara.


Krok 8

Ak budete mať svojho Avatara vytvoreného, kliknite na ikonku so zaškrtnutím v pravom hornom rohu obrazovky.


Krok 9

Kliknite na „Ďalej“.


Krok 10

Kliknite na „Hotovo“.


Keď už máte svojho Avatara vytvoreného, môžete ho začať používať v svojich komentároch a príbehoch na Facebooku. Využívať ho môžete v celej aplikácii.

My v ARTEXE sme si svojich Avatarov už vytvorili.


Vytvorte si ich aj vy.

Zdroj obrázkov, ktoré boli použité v článku: adweek.com