Instagram umožňuje nové video funkcie

Instagram posledné týždne úpenlivo pracoval na tom, aby sa videa z live vysielania mohli ukladať do IGTV. 

Oficiálne bolo oznámené, že všetci používatelia Instagramu môžu od teraz ukladať svoje videá z vysielania Instagram Live na IGTV. 

Videá, ktoré sa uložia do IGTV si tam môžete ponechať tak dlho, ako uznáte za vhodné. Nie je presne stanovené, aký dlhý čas tam video ostane.

Videá z vysielania Instagram Live boli doteraz dostupné technicky iba pre divákov počas ich vysielania. Používatelia mali navyše možnosť uložiť video do svojho vysielania Instagram Live. Teraz však budú môcť používatelia jednoducho video poslať priamo na IGTV, čo má svoje výhody, najmä vzhľadom na postupný vývoj platformy IGTV.

Táto novinka môže napríklad poskytnúť jednoduchý spôsob, ako zostaviť vašu knižnicu obsahu na IGTV. Je to tiež spôsob, ako môžete zvýšiť hodnotu vášho obsahu. Ak vytvárate videá, prečo by ste ich nezverejnili priamo na IGTV? Vaše videá budú dostupné pre väčší okruh ľudí.

Ukladanie videí z Instagram Live do IGTV má však aj svoje medzery. Video zo živého vysielania na IGTV nebude obsahovať komentáre z vášho pôvodného živého vysielania. Ďalšou medzerou je aj to, že počet divákov z vášho live videa sa po zdieľaní na IGTV reštartuje, dostanete sa na nulu. Pred zdieľaním na IGTV nebudete môcť svoje video upravovať ani orezávať

Neschopnosť upraviť svoje video môže byť pre mnohých problémom. Ak vo svojich live vysielaniach často odpovedáte na komentáre, pracujete s nimi – pravdepodobne nebude mať vaše video na IGTV veľký význam, pretože divákovi sa komentáre nezobrazujú.

V tomto prípade je asi lepšie, ak si stiahnete video a upravíte si ho podľa vlastnej predstavy a potreby. Video môžete následne nahrať na IGTV. Ak však hľadáte rýchly a jednoduchý spôsob, ako svoje live videá zdieľať aj na IGTV – určite túto možnosť využite.

Instagram uviedol, že možnosť zdieľať svoje live videá na IGTV je k dispozícii všetkým používateľom Instagramu.