Google pridal do prehliadača Chrome novú možnosť skupinových a farebných kariet

Aj vám sa stáva, že si otvoríte niekoľko kariet a následne nemáte ani tušenie, čo je čo, prečo ste si všetky karty pootvárali? Ak ste na túto otázku odpovedali áno – nová funkcia je presne stvorená pre vás. 

Tento týždeň spoločnosť Google načrtla svoju novú možnosť zoskupovania kariet v prehliadači Chrome s farebným a skupinovým rozlíšením. Uľahčí vám to prácu s kartami.


Stačí jedno kliknutie pravým tlačidlom myši a môžete jednoducho zoskupiť svoje karty. Tieto karty si môžete farebne odlíšiť a pomenovať ich vlastným názvom. Neskôr, po zoskupení kariet môžete jednoducho presunúť a zmeniť ich poradie na paneli kariet.

Väčšina ľudí má vo zvyku mať otvorené veľké množstvo kariet. Niekedy je naozaj ťažké porozumieť tomu, prečo sme si všetky karty pootvárali, pretože čím viac kariet máme otvorených, tým viac sa nadpisy zmenšujú a zmenšujú. Bez toho, aby ste na danú kartu klikli, nemôžete ani vidieť a vedieť, aký obsah sa skrýva v danej karte.  

Novinka ešte nie je k dispozícii. Spoločnosť Google tvrdí, že táto možnosť skupinových kariet bude dostupná v pripravovanej verzii prehliadača Chrome, ktorá bude uvedená na trh od budúceho týždňa. Skupiny kariet budú k dispozícii pre prehliadač Chrome a budú dostupné na počítačoch s operačným systémom Chrome OS, Windows, Mac a Linux. 

Ak chcete túto možnosť využívať už dnes – k dispozícii je najnovšia verzia prehliadača Google Chrome Beta. Beta je dostupná pre väčšinu platforiem. Od budúceho týždňa sa bude postupne pridávať do nových používateľských segmentov.