Google aktualizoval svoju aplikáciu Google Lens

Reč je o inteligentnej aplikácii, ktorá dokáže za vás preložiť text, vyhľadať dôležité informácie o produktoch, dokáže identifikovať neznáme predmety - všetko prostredníctvom kamery na vašom smartfóne. Aplikácia sa od minulého týždňa pýši novými funkciami.

Pomocou Google Lens budeme po novom vedieť prekopírovať rukou napísaný text do svojho počítača a notebooku. Má to však jeden háčik. Produktový manažér Lou Wang k novej aplikácii uviedol, že operácia bude možná len vtedy, keď bude mať dotyčný úhľadný rukopis. Ak máte nedokonalý krasopis, aplikácia s najväčšou pravdepodobnosťou skopíruje text aj s chybami. 

Na to, aby ste mohli kopírovať písaný text do počítača,notebooku musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu Google Chrome a taktiež musíte mať v mobile aplikáciu Google Lens. 

Program rozoznáva samotný text. Jednoducho povedané - skopírujete alebo odfotíte text, ktorý chcete vložiť do počítača, zvýrazníte časť, ktorú chcete prekopírovať a následne ho vložíte napríklad do Wordu. Google Lens môžete využívate prostredníctvom iOS a Androidu. 

Túto novú funkciu ocení každý, kto aj v súčasnej dobe pracuje s fyzickými dokumentami a potrebuje ich dostať do digitálnej podoby tak, aby ich mohol jednoduchšie opravovať a dopĺňať. Po naskenovaní dokumentu budete môcť skopírovať text a poslať si ho do ďalšieho zariadenia, kde ho následne môžete jednoducho upravovať. 


Ďalšou novinkou je možnosť počúvania textu v inom jazyku. Táto funkcia je veľmi užitočná pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť nový jazyk. Ak chcete počuť slovo alebo frázu, ktorej nerozumiete - vyberiete ju pomocou Lens a vyhľadáte si, čo dané slovo znamená. 

 

Okrem toho - spoločnosť Google pridala novú možnosť vyhľadávať výraz v texte, ktorý je pre vás nový. Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste v texte natrafili na slovo, výraz, ktorému ste nerozumeli. Pomocou Google Lens budete od teraz môcť tieto slová jednoducho vyhľadať a rýchlo zistiť ich význam. Používateľ vyznačí text, slovo, ktoré chce vyhľadať a následne potiahne prstom zdola na hor. Google mu následne ponúkne výsledky vyhľadávania.   

Tieto nové možnosti jasne dokazujú, že doba sa rýchlo posúva vpred. Ľudia sa čoraz viac integrujú so svojimi zariadeniami.