Facebook predstavuje Messenger Rooms

Facebook reaguje na situáciu vo svete prostredníctvom svojej novej služby. V rámci tejto služby budete môcť počas jedného uskutočneného videohovoru stretnúť až 50 účastníkov.

Facebook vždy spájal ľudí po celom svete. Prostredníctvom neho môžeme komunikovať s ľuďmi, s ktorými práve nie sme na jednom mieste. Prostredníctvom neho môžeme prekonať tieto vzdialenosti veľmi jednoducho. V súčasnej dobe je video jedným z prostriedkov, ako prekonať vzdialenosť, ktorá nás delí od svojich blízkych.

Facebook na to v súčasnej dobe pohotovo zareagoval. Na WhatsAppe a Messengeri každý deň uskutočňuje video viac ako 700 miliónov účastníkov. V mnohých krajinách sa tieto hovory zdvojnásobili. Facebook cítil potrebu, urobiť niečo viac, aby sa ľudia cítili k sebe oveľa bližšie. Facebook oznámil funkciu, ktorá uľahčí a prirodzenejšie uskutoční videohovor alebo živé video.


Zdroj: about.fb.com

Messenger Rooms vám uľahčí strávenie času s vašimi najbližšími, priateľmi, s ktorými chcete byť práve v kontakte. Priamo v aplikácii Messenger alebo Facebook pozvete kohokoľvek, aby sa pripojil k vášmu videohovoru, aj keď nemá vytvorený účet na Facebooku. Nová služba vám na začiatku umožní pozvať do jedného hovoru až osem účastníkov. O niekoľko týždňov bude možné vytvoriť videohovor až s 50 účastníkmi. Služba bude imitovať virtuálne miestnosti, do ktorých môže pozvaná osoba vstupovať kedykoľvek a kedykoľvek z nej môže aj odísť.

Oslavujte, zabávajte sa alebo si len jednoducho oddýchnite na gauči so svojimi priateľmi a vychutnávajte si čas, ktorý trávite spolu. Na Facebooku tak môžete otvárať a zdieľať miestnosti prostredníctvom diskusných kanálov, udalostí, skupín. Ak vaši priatelia alebo skupiny vytvoria miestnosti, ktoré sú pre vás otvorené - uvidíte ich jednoducho na svojom Facebooku. Ak vás niekto pozve do miestnosti, môžete sa pripojiť jednoducho zo svojho mobilu alebo počítača. Na začiatku si nemusíte nič sťahovať.


Zdroj: about.fb.com

Pri vytváraní miestnosti si jednoducho zvolíte, kto môže vidieť vašu miestnosť a následne sa k nej prepojiť. Ak nechcete, aby do nej vstúpil niekto nepozvaný, môžete miestnosť jednoducho uzamknúť.

Facebook svoju novú funkciu v najbližších týždňoch rozšíri do celého sveta. Onedlho sa táto možnosť tvorby takýchto miestnosti rozšíri aj do Direct správ v aplikácii WhatsApp, Instagram a Portal.